Аналіз виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом з запобігання катуванням

В рамках проєкту «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки в’язничної реформи в Україні» було проведено детальний аналіз стану виконання рекомендацій щодо пенітенціарної системи, наданих Україні Європейським комітетом із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню чи покаранню.

Починаючи з 1998 року Комітет опублікував 15 доповідей щодо України, 12 з яких було проаналізовано проєктом Ради Європи.

Метою аналізу було провести свого роду “інвентаризацію” виконаних та не виконаних рекомендацій Комітету системного характеру, імплементація яких є вимірюваною.

Унікальністю публікації є об’єднання та уніфікація в одному документі розпорошених у різних доповідях стандартів, що, на думку проєкту, полегшить процес ознайомлення з ними та сприятиме їх виконанню в майбутньому.

Проведений аналіз свідчить, на жаль, про тривале, понад 20-річне невиконання Україною низки стратегічних рекомендацій Комітету. Кількість невиконаних рекомендацій давно перевищила кількість виконаних.

З повним текстом публікації можна ознайомитися тут https://rm.coe.int/cpt-recommendations-implementation/16809e82be

Джерело: Офіс Ради Європи в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *