ГОЛОВА СУДУ ВІДМОВИЛАСЯ ВІД ЗАХИСТУ У ЄСПЛ, БО СПІР НЕ ЛИЧИТЬ ПОСАДІ

Посаду очільника судової влади країни слід використовувати виключно для захисту інтересів суспільства, а не для захисту приватних інтересів. Тож розгляд заяви голови вищого суду проти власної країни у ЄСПЛ є недоречним.

З таких мотивів до Європейського суду з прав людини звернулася голова Вищого касаційного суду Румунії Коріна-Аліна Корбу, яка раніше подавала заяву у Страсбург щодо порушення її прав у зв’язку із кримінальним переслідуванням, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Справа «Корбу проти Румунії» (заява № 52168/18) стосувалася тривалості кримінального провадження проти судді. Це провадження було розпочато розслідуванням у лютому 2012 року, яке призвело до виправдання у травні 2018 року Вищим касаційним судом. Тоді пані Корбу була суддею Вищого касаційного суду. А з вересня 2019 року жінка стала головою цього суду.

11 жовтня 2021 року вона повідомила ЄСПЛ, що вона більше не бажає розглядати свою заяву. Вона вважала, по-перше, що наслідки будь-яких можливих порушень, на які скаржиться, були усунені з моменту подання нею своєї заяви до ЄСПЛ (як на особистому, так і на професійному рівні). А по-друге, її чинну посаду керівника вищої судової влади слід використовувати виключно в суспільних інтересах, а не для захисту приватних інтересів. Уряд країни, у свою чергу, повідомив Суд, що не має заперечень щодо вилучення заяви.

За відсутності будь-яких особливих обставин, що стосуються поваги до прав, гарантованих Конвенцією або протоколами до неї, Європейський суд з прав людини  відповідно до статті 37 §1 (a) Конвенції вирішив, що не існує підстав для подальшого розгляду заяви, яку заявник не хоче підтримувати. Тому заяву слід виключити із реєстру справ.

Нагадаємо, згадана норма Конвенції визначає порядок вилучення заяв з реєстру справ. Європейський суд з прав людини може на будь-якій стадії провадження у справі прийняти рішення про вилучення заяви з реєстру, якщо обставини дають підстави дійти висновку, що заявник не має наміру далі підтримувати свою заяву.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck