КС ПОЛЬЩІ ВИЗНАВ НОРМИ КОНВЕНЦІЇ НЕКОНСТИТУЦІЙНИМИ

ЄСПЛ не має підстав для перевірки незалежності суддів Конституційного суду Польщі, оскільки її джерелами є Конституція та статут. А суддівська незалежність завжди оцінюється щодо конкретної справи, яка перебуває на розгляді суду.

Таке рішення ухвалив КС Польщі, передає видання Wiadomosci з посиланням на суддю Войцеха Сича, повідомляє  «ECHR. Ukrainian Aspect».

У КС зазначили, що питання статусу цього суду та його суддів, а також правила призначення останніх визначаються виключно Конституцією країни та не відносяться до юрисдикції ЄСПЛ. Водночас, незалежність суду визначається не способом призначення судді, але його внутрішньою незалежністю та неупередженістю.

При цьому в Польщі не вважають, що таким рішенням КС поставив під сумнів практику ЄСПЛ та роль, яку відіграє Страсбург у сфері захисту прав людини.

Приводом ухвалення рішення стала справа Xero Flor проти Польщі. Компанія оскаржила розмір присудженої їй компенсації, проте зазнала поразки у КС. Після цього Xero Flor звернулася до Страсбурга, де констатували факт порушення права на справедливий розгляд. Адже суддя КС, який підписав рішення, не мав на це права (його обрали на вже заповнене місце).

У відповідь на такий вердикт генпрокурор Польщі ініціював процес у КС із проханням дослідити Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод  в аспекті можливості ЄСПЛ оцінювати законність відбору суддів. Результатом стало рішення щодо неконституційності положень Конвенції.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck