ЛІКВІДАЦІЯ ГО ЧЕРЕЗ ПІДОЗРУ ЇЇ ЧЛЕНА У ВЧИНЕННІ ЗЛОЧИНУ ПОРУШИЛА КОНВЕНЦІЮ

Розпуск правозахисної групи за відмову виключити члена, якого підозрювали у злочині екстремізму, хоча і був здійснений відповідно до національного законодавства, тим не менше, порушив конвенційні гарантії.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Єфімов та Молодіжна правозахисна група проти Росії» (№ 12385/15 і 51619/15), повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2011 році засновника Молодіжної правозахисної групи Максима Єфімова, який розмістив публікацію із критикою Російської православної церкви, обвинуватили у злочині екстремізму. Чоловікові закидали мову ворожнечі.

Згідно із положеннями національного законодавства громадське об’єднання могло бути розпущене, якщо воно відмовиться виключити члена, якого підозрюють у екстремістському злочині. Оскільки Єфімова не було виключено зі складу громадської організації, через два роки Молодіжна правозахисна група була ліквідована відповідно до закону.

Після вичерпання національних засобів захисту М.Єфімов та правозахисна група звернулися до ЄСПЛ.

Посилаючись  ст. 11 (свобода об’єднання) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржилися на рішення про виключення Єфімова з групи та ліквідацію останньої. Також засновник групи посилався на порушення свободи вираження поглядів відповідно до ст. 10 Конвенції.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 10 тис. євро відшкодування моральної шкоди Єфімову.

Прес-реліз рішення Європейського суду з прав людини у справі «Єфімов та Молодіжна правозахисна група проти Росії» (№ 12385/15 і 51619/15) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck