МІГРАНТИ НА КОРДОНІ З БІЛОРУССЮ ВТРАЧАЮТЬ ІНТЕРЕС ДО ЗАХИСТУ В ЄСПЛ?

Із 69 заяв від мігрантів на кордоні із Білоруссю, які були подані до ЄСПЛ, тимчасові заходи, застосовані в порядку правила 39 Регламенту, діють лише 12 заявах (11 проти Польщі та одна проти Литви).

Прес-служба ЄСПЛ оприлюднила оновлення щодо проміжних рішень стосовно кордонів держав-членів з Білоруссю, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Відомо, що з серпня 2021 року суд у Страсбурзі ухвалив рішення за клопотаннями про вжиття тимчасових заходів у 65 заявах щодо Польщі, трьох заявах щодо Литви та одній заяві щодо Латвії. Загалом Суд застосував запобіжні заходи у 65 із 69 заяв.

У більшості цих запитів заявники перебували у Польщі, Литві чи Латвії та стверджували, що шукають міжнародного захисту, і їхні запити підпадають під статтю 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність), і статтю 2 (право на життя) Конвенції. Суд зазначив, що їх не слід висилати протягом певного періоду, надсилаючи запитання сторонам. У десяти заявах такий тимчасовий захід було продовжено, хоча у двох із них згодом цей захід було скасовано. У чотирьох заявах, що стосуються Польщі, клопотання про тимчасові заходи було відхилено.

Зрештою, у 50 випадках, що стосуються Польщі, тимчасові заходи були скасовані або не продовжені. В основному це було наслідком того, що представники заявників втратили зв’язок із заявниками. Ті залишили Польщу або не відповіли на листи Європейського суду з прав людини. У деяких випадках заяви про міжнародний захист розглядалися, що призвело до скасування тимчасових заходів Судом, переважно з грудня 2021 року. З тих пір двадцять одна заява була вилучена зі списку справ Суду.

Повідомляється, що тимчасові заходи все ще діють у 12 заявах (11 проти Польщі та одна проти Литви). Загалом 48 із 69 заяв, в яких було розглянуто запити за правилом 39, знаходяться на розгляді в Суді.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck