НЕМОЖЛИВІСТЬ САМОПРЕДСТАВНИЦТВА ПОРУШИЛА ПРАВО НА ДОСТУП ДО СУДУ

За наслідками розгляду справи у дисциплінарному провадженні проти адвоката Павела Дилуся польська колегія адвокатів наклала стягнення у виді догани та зобов’язала сплатити витрати на організаційно-технічне забезпечення, які становили суму у розмірі близько 500 євро.

Адвокат вирішив оскаржити це рішення і подав апеляцію з питань права до верховного суду. Але його заяву було відхилено на тій підставі, що процесуальний документ складав сам заявник, а не його адвокат.

П.Ділусь звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Посилаючись на ст. 6 (право на доступ до суду) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, адвокат скаржився на відхилення його апеляції верховним судом.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, але не присудив компенсації завданої шкоди, оскільки заявником не було подано жодної вимоги справедливої сатисфакції.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Дилусь проти Польщі» (заява № 12210/14) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *