Перемога Європейської правозахисної організації України у справі: “Рябоконь проти України”

Одна з найсерйозніших проблем, з якою може стикнутися кожен громадянин України – надмірне (часто цілеспрямоване, тобто злочинне) затягування процесу кримінального провадження. Наприклад, коли громадянина підозрюють у скоєнні карного злочину, але вину в суді не можуть довести роками і чисто процесуально не дають змоги відстояти свої права в суді. А це вже – пряме порушення норм Конвенції з прав людини! На щастя, ЄСПЛ допоможе дати раду і в цій скрутній ситуації

Дата подання 08/01/2019

17/10/2019;Дата набуття Статусу остаточного: 17/10/2019 (Комітет)

CASE OF RYABOKON v. UKRAINE

(Application no. 7574/19)

Зміст:

У заяві до ЄСПЛ заявник скаржився на невмотивоване надмірно тривале утримання під вартою і на відсутність матеріального відшкодування за незаконний арешт і тримання під вартою, а також на надмірну тривалість кримінального впровадження.

Констатоване порушення:

Порушення статті 6 Конвенції щодо надмірної тривалості кримінального провадження (розпочато 14 серпня 2014 і перебуває у досудовому ув’язненні на дату внесення справи на двох рівнях юрисдикції); порушення статті 5 Конвенції щодо надмірної тривалості попереднього ув’язнення; відсутність або неналежність відшкодування за незаконний арешт або затримання: немає діючого права на компенсацію у внутрішній правовій системі.

Зв’язатись з Європейською правозахисною організацією України:

Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com