Перемога Європейської правозахисної організації у справі «Полозюк проти України»

Стаття 3 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини каже:

Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському поводженню, чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Україна ратифікувала Конвенцію вже давно, але конкретно цю статтю виконує, відверто кажучи, далеко не завжди. Особливо це стосується пенітенціарної системи, де знущання з ув’язнених і досі залишається нормою.

Ні, це не перебільшення. Олександр Полозюк провів майже три роки у Замковій установі виконання покарань №58 і за цей час стикнувся з фактично нелюдським поводженням. Ідеться про умови утримування ув’язнених. Оскільки національна юстиція нічим не зарадила, Олександр звернувся по справедливість до Європейського суду з прав людини. Тоді з’ясувалися цікаві подробиці.

Суд констатував наступні умови утримання в’язнів: переповненість камер, недостатня температура, зараження камери паразитами, відсутність свіжого повітря, неадекватні гігієнічні засоби, недостатність природного освітлення, відсутність або недостатня кількість харчування, відсутність необхідної медичної допомоги, відсутність туалетних приналежностей, проблеми з питною водою, доступом до душу, до теплої води тощо. З чого був зроблений висновок: такі умови — принижують людську гідність і підривають здоров’я, а отже, це порушення статті 3 Конвенції.

Тепер через неадекватність пенітенціарної системи держава має сплатити позивачу компенсацію, з чим ми його і вітаємо. Сумно лише, що держава і надалі порушує основоположні права і свободи своїх громадян. Але це не означає, що ми маємо потурати цьому. Ми повинні боротися за свої права, і як показує досвід — ми можемо це робити!

Зв’язатися з нами:
Сайт організації: https://www.evrosud.org/
Сергій Рибій, засновник: http://rybiy.com/
Олексій Цаценко, співзасновник: +380664227177

Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/

E-mail: mops7292@gmail.com, g.p.u.dnepr@gmail.com