Перемога Європейської правозахисної організації України у справі: “Федоряк проти України”

Ще один прикрий випадок, пов’язаний з порушенням правил тримання людини під вартою. Йдеться про антисанітарію, бруд у камері, паразитів, їжу і воду невідповідної якості тощо. Варто нагадати, будь-яка людина, незалежно від тяжкості інкримінованого їй злочину, відповідно до Конвенції з прав людини має право на нормальні умови протягом позбавлення волі. Ніхто не має бути принижений і катований – а умови наших СІЗО часто можна прирівняти до катувань. Будемо сподіватися, що рішення ЄСПЛ на користь наших громадян у подібних справах матимуть наслідки і зміни в українській пенітенціарній системі.

Дата подання 22/12/2018

14/11/2019;Дата набуття Статусу остаточного: 14/11/2019 (Комітет)

CASE OF FEDORYAK v. UKRAINE

(Application no. 3801/19)

Зміст:

У заяві до ЄСПЛ заявник скаржився на неналежні умови тримання під вартою, як такі, що принижують людську гідність і завдають шкоди здоров’ю, а також на відсутність компенсації матеріального відшкодування за завдану фізичну і моральну шкоду під час арешту.

Констатоване порушення:

Порушення статті 3 Конвенції: наявність у камері комах/гризунів, брак свіжого повітря, брак або недостатня кількість гігієнічних засобів, брак або неналежна якість постільної білизни, відсутність приватного доступу до туалету, брак туалетних приналежностей, пліснява і бруд у камері, брак або обмежений доступ до душу, брак або обмежений доступ до теплої води, завелика кількість людей у камері, незадовільна якість їжі, неякісна питна вода, брак або обмежений доступ до питної води).

Зв’язатись з Європейською правозахисною організацією України:

Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com

2 коментарі до “Перемога Європейської правозахисної організації України у справі: “Федоряк проти України”

  1. Avatar
    Валерій

    Вітаю з черговою результативною справою!

  2. Avatar
    Анна

    Вітаю! Ви надаете допомогу в написанні до ЕСПЧ на платній основі? Наперед дякую за відповідь

Коментарі закриті.