Перемога Європейської правозахисної організації України у справі: “Онищенко проти України”

Не секрет, що умови утримання підозрюваних осіб в Україні у слідчому ізоляторі часто лишають бажати кращого. Антисанітарія – миші, таргани, клопи, пліснява і бруд на стінах і стелі камери, брак доступу до елементарих речей – питної і теплої води, свіжого повітря, чистої постільної білизни, неможливість усамітнитися для відправлення фізіологічних потреб – на жаль, стали невід’ємними частинами пенітенціарної системи. Такі умови утримання не лише принижують людську гідність, а й завдають шкоди здоров’ю, іноді енвідворотної. Тому їх можна прирівняти до катування, яке абсолютно заборонено Конвенцією з прав людини. Але, на щастя, є кілька прикладів відшкодування фізичних і моральних збитків, коли провина держави була встановлена через позов до Європейського суду з прав людини. Можливо, це змусить відповідні виконавчі органи переглянути своє ставлення до стану попереднього утримання громадян.

Дата подання 27/12/2018

14/11/2019;Дата набуття Статусу остаточного: 14/11/2019 (Комітет)

CASE OF ONYSHCENKO v. UKRAINE

(Application no. 54434/18)

Зміст:

У заяві до ЄСПЛ заявник скаржився на неналежні умови тримання під вартою, як такі, що принижують людську гідність і завдають шкоди здоров’ю, а також на відсутність компенсації матеріального відшкодування за завдану фізичну і моральну шкоду під час арешту.

Констатоване порушення:

Порушення статті 3 Конвенції: наявність у камері комах/гризунів, брак свіжого повітря, брак або недостатня кількість гігієнічних засобів, брак або неналежна якість постільної білизни, відсутність приватного доступу до туалету, брак туалетних приналежностей, пліснява і бруд у камері, брак або обмежений доступ до душу, брак або обмежений доступ до теплої води, завелика кількість людей у камері, незадовільна якість їжі, неякісна питна вода, брак або обмежений доступ до питної води).

Зв’язатись з Європейською правозахисною організацією України:

Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com