РІШЕННЯ У СПРАВІ «ГУМЕНЮК ПРОТИ УКРАЇНИ» ЗАХИСТИТЬ СУДДІВ ВІД РЕФОРМ – ДУМКА

Рішення ЄСПЛ у справі «Гуменюк проти України» (як і рішення у справі «Олександр Волков проти України», стане у подальшому дороговказом для проведення судової реформи та інструментом захисту прав та інтересів суддів і державних службовців, які працюють у період реформ.

Таке сподівання в інтерв’ю виданню «Закон і Бізнес» висловив один з ініціаторів відповідного звернення до ЄСПЛ суддя Верховного Суду України Василь Гуменюк, повідомляє інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Нагадаємо, ЄСПЛ зробив висновок про те, що змусивши суддів Верховного Суду України заново доводити свою професійну придатність, законодавець «серйозно підірвав правову визначеність і передбачуваність конституційних принципів незалежності судових органів».

В.Гуменюк упевнений, що законодавча база держави є достатньою для того, щоб рішення Євросуду виконувалося належним чином. «На мій погляд, так само як і моїх колег по ВСУ, проект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№5456) є найближчим до позиції рішень КС та ЄСПЛ. Тому із ситуації, яка склалася, одним з виходів є ухвалення цього проекту як закону», – також зауважив він.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck