ЩЕ 39 ПОСТРАЖДАЛИХ У ТЕРАКТІ У БЕСЛАНІ ОТРИМАЮТЬ € 360 ТИС.

П’ять, сім та десять тисяч євро – такі суми відшкодування моральної шкоди за відповідно середні, тяжкі поранення та смерть заручників теракту у Беслані 2004 року присудив Європейський суд з прав людини.

Відповідне рішення у справі «Авсанова та інші проти Росії» (заява №62380/12) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, повідомляє «ECHR. Ukrainian Aspect».

Нагадаємо, 1 вересня 2004 року під час лінійки в одній зі шкіл Беслану (Північна Осетія, РФ) терористи захопили понад 1,1 тис. заручників. Дітей, їхніх батьків та вчителів утримували два дні. Оскільки перемовини із терористами успіху не мали, правоохоронці розпочали шурм, внаслідок якого 334 заручники загинули. Більше семисот отримали порання різного ступеня тяжкості. Єдиного терориста, хто залишився живий, було засуджено до довічного позбавлення волі.

Проти поліцейських з Інгушетії та Північної Осетії, які брали участь в спецоперації, були висунуті обвинувачення у злочинній недбалості, через яку не вдалося запобігти терористичній атаці.

Усього за наслідками теракту було подано 7 скарг від 409 осіб. Заявники піддавали сумнівам обгрунтованість дій російської влади із запобігання теракту та мінімізації кількості жертв, скаржилися на погане планування операції зі звільнення заручників, застосування зброї під час операції, а також неефективне розслідування наслідків.

Раніше, у 2017 році ЄСПЛ вже зобов’язав РФ виплатити 3 млн євро компенсації сім’ям загиблих та постраждалим від рук терористів.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck