СУДДІВСЬКІ ГАРАНТІЇ – НЕ ОСОБИСТА ВИГОДА СУДДІВ

Гарантії захисту надаються суддям і прокурорам не для особистої вигоди, а як забезпечення незалежності при виконанні функцій. І вимоги правової визначеності стають важливішими, коли представник судової влади позбавляється волі.

На це звернув увагу Європейський суд з прав людини у рішенні у справі «Туран та інші проти Туречиини» (заява № 75805/16 та 426 інших), повідомляє  «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2016 року в Туреччині сталася спроба державного перевороту, в ході якого загинуло 250 осіб і більше двох тисяч були поранені. До прихильніків проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого влада обвинуватила в організації заколоту, були віднесені також прокурори і судді. Їх було заарештовано.

427 постраждалих представників судової системи звернулися до Європейського суду з прав людини. Вони стверджували про порушення права на свободу та особисту недоторканність, гарантованого ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, адже затримання і взяття під варту суперечило національному законодавству.

Також йшлося про позбавлення процесуальних гарантій, які надаються суддями та прокурорам, а мирові суди, які ухвалювали рішення проти них, не мали на це повноважень.

В деяких скаргах стверджувалося, що влада не мала належних підстав для поміщення осіб під варту, а тривалість застосування запобіжного заходу була надмірною. Окремі заявники також наполягали на тому, що не мали ефективних внутрішньодержавних засобів правового захисту, що дозволили б їм отримати компенсацію за передбачувані порушення прав.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив € 5 тис. євро кожному заявнику як відшкодування моральної шкоди та понесених витрат.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck