ВЕРХОВНОМУ СУДУ НАГАДАЛИ ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ ЄСПЛ

Рада Європи покладається на український Верховний Суд у питанні застосування практики Європейського суду з прав людини.

На це звернув увагу генеральний директор Генерального директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи Крістос Джакомопулос під час робочої зустрічі з головою Верховного Суду Валентиною Данішевською.

Зустріч, яка проходила днями у Страсбурзі, була організована головою Європейського суду з прав людини Роберта Спано в рамках проекту Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя».

Зокрема, К.Джакомопулос згадав низку ключових рішень, серед яких «Бурмич та інші проти України», зауваживши, що Україна має докласти зусиль для того, аби виконувати всі рішення європейської судової інституції.

В.Данішевська зауважила, що попит на суддівські послуги в Україні зростає. Вона навела статистичні дані, згідно з якими торік на розгляді судової системи перебувало 4 млн справ і матеріалів, прогнозується, що цьогоріч з огляду на результати першого півріччя 2021 року цей показник становитиме близько 5 млн. Верховним Судом щороку розглядається близько 90 тис. справ і матеріалів. Запровадження касаційних фільтрів не вплинуло суттєво на навантаження ВС, адже, за законом, відмова у відкритті касаційного провадження має бути ґрунтовно мотивована – виготовлення таких ухвал теж вимагає певного часу. Щоправда, касаційні фільтри надали можливість розглядати менше справ по суті.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck