ЄСПЛ «ДОПОМІГ» НЕБАЖАНОМУ АПАТРИДУ ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНСТВО

Уродженець однієї з республік колишнього СРСР протягом десяти років намагався отримати громадянство Росії. Проте влада країни легалізувала апатрида лише під загрозою виплати великої суми компенсації.

У 2000-х роках особу без громадянства було засуджено до позбавлення волі, а після звільнення – визнано «небажаним» апатридом, який становить загрозу для безпеки і обороноздатності країни.

Міністерство внутрішніх справ прийняло рішення про його депортацію з РФ. І хоча у чоловіка в цій країні була сім’я, двоє малолітніх дітей і єдине житло, російські суди всіх інстанцій підтримали рішення правоохоронців про видворення.

Тоді «небажаний» апатрид звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect» з посиланням на НГ.

Посилаючись на ст.ст. 3, 5 і 8 Конвенції, він скаржився на нелюдське і принижуюче гідність поводження, порушення прав на свободу та особисту недоторканність і на повагу до приватного і сімейного життя.

Суд у Страсбурзі запропонував владі РФ мирне врегулювання спору. Для цього треба було виплатити людині компенсацію за моральну шкоду в розмірі 9 тис. євро, а також представити план з її легалізації.

Але представники уряду не зголосилися на мирову і ЄСПЛ розпочав розгляд справи по суті. Тоді у РФ оперативно видали скаржнику паспорт громадянина, хоча раніше більше десяти років відмовляли йому в легалізації.

Юристи побоюються, що це не більше ніж виверт чиновників, щоб заощадити гроші. Бо коли ЄСПЛ закриє справу, громадянство можна буде анулювати.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *