ЄСПЛ ПРИСУДИВ ВІД 11 ДО 45 ТИС. ЄВРО ЗА НАСИЛЬСТВО ПРАВООХОРОНЦІВ

17 росіян отримають в сумі понад €500 тисяч у зв’язку з насильством з боку правоохоронців і подальшим неефективним розслідуванням інцидентів на національному рівні. Влада порушила статті про заборону тортур, право на особисту недоторканність, справедливий судовий розгляд і право на приватне життя.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справах «Т. та інші проти Росії» (заява № 5513/13), «Коваль та інші проти Росії» (заява № 29627/10), повідомляє  інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на Медіазону.

В першому документі йдеться про те, що в період з 2007 по 2015 рік силовики затримали вісім росіян з Мурманської, Томської Ярославській і Саратовської областях, а також в Алтайському краї і Татарстані. Кожен з них повідомив про побиття.

Одного із заявників Радика Гільмутдінова затримали в Казані 5 квітня 2011 року за підозрою в участі в злочинному угрупованні та відправили в СІЗО. За словами потерпілого, через два дні його доставили до поліцейського відділку, де правоохоронці вимагали від нього дати свідчення під тортурами.

Силовики наділи на руки чоловіка наручники, а на голову – капелюх, і заклеїли її стрічкою, щоб затриманий не міг дихати. Потім міліціонери скрутили йому руки і змусили бігти. Після цього вони затиснули особу між двох матраців, перекривши доступ до повітря. Також силовики використовували електрошокер.

Лікарі зафіксували у постраждалих удари і синці по всьому тілу, переломи, опіки, струс мозку. Всім їм слідчі відмовляли в порушенні кримінальної справи проти силовиків. За заявою одного з росіян згодом завели справу, проте слідство не встановило винних.

У другому рішенні йдеться про затримання ще дев’яти росіян в період з 2008 по 2011 рік. Постраждалі розповідали про побиття і катування, в тому числі електрошокером. Лікарі зафіксували удари, садни і гематоми. Їм так само відмовляли в порушенні кримінальних справ проти силовиків. Крім того, російські суди визнали постраждалих винними в злочинах, визнання за якими деякі з них дали після тортур.

Постраждалого Михайла Масалгіна з Москви засудили у справі про застосування насильства до міліціонера. За версією сторони обвинувачення, під час затримання в серпні 2008 року він вдарив співробітника МВС по голові і зірвав з його форми нагрудний знак. Сам Масалгін говорив, що під час затримання міліціонери повалили його на землю і почали бити. Потім вони потягли його за наручники до поліцейської машини і продовжували побиття там. За словами чоловіка, коли його доставили до відділку поліції, він був без свідомості, і прийшов до тями після удару в пах. Силовики називали це «розслаблюючими ударами.

Кожному із заявників ЄСПЛ призначив компенсацію моральної шкоди в розмірі від 11 до 45 тисяч євро.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect

Связаться с нами:
Сайт организации: https://www.evrosud.org/
Сергей Рыбий: http://rybiy.com/
Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com
Instagram: https://instagram.com/european_court_of_human_rights?igshid=p9hve5csfuck

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *