Перемога Європейської правозахисної організації України у справі: “Цаценко проти України”

Як ми вже писали раніше, дніпровський політолог і медіаексперт Олексій Цаценко необгрунтовано утримувався під вартою. Рішенням від 17 жовтня 2019 року ЄСПЛ визнав, що стосовно громадянина України Цаценка відбулося порушення прав Людини, пов’язанний із порушенням статті 5 Конценції з прав людини (надмірне ув’язнення). А вже рішенням від 05 грудня Європейський суд з прав людини присудив Цаценкові перемогу за статтею 3 – за якою жодна людина не може піддаватися тортурам. Ідеться, власне, про те, що умови перебування позивача у СІЗО не те, що не відповідали нормам санітарії, а були просто жахливими, що суд кваліфікував як нелюдське поводження з заарештованим. До того ж, була порушена стаття 13 Конвенції, позаяк було зафіксована бездіяльність державних органів влади, які системно ігнорували звернення щодо порушення прав Людини.
Будемо сподіватися, що українська Феміда винесе урок з цих рішень Европейского суду з прав людини.

Дата подання 11/03/2019

05/12/2019;Дата набуття Статусу остаточного: 05/12/2019 (Комітет)

CASE OF TSATSENKO v. UKRAINE

(Application no. 17853/19)

Зміст:

У заяві до ЄСПЛ заявник скаржився на неналежні умови тримання під вартою, як такі, що принижують людську гідність і завдають шкоди здоров’ю, а також на відсутність компенсації матеріального відшкодування за завдану фізичну і моральну шкоду під час арешту.

Констатоване порушення:

Порушення статті 3 Конвенції: наявність у камері комах/гризунів, брак свіжого повітря, брак або недостатня кількість гігієнічних засобів, брак або неналежна якість постільної білизни, відсутність приватного доступу до туалету, брак туалетних приналежностей, пліснява і бруд у камері, брак або обмежений доступ до душу, брак або обмежений доступ до теплої води, завелика кількість людей у камері, незадовільна якість їжі, неякісна питна вода, брак або обмежений доступ до питної води); порушення статті 13 Конвенції: держава Україна не дала можливості заарештованому захистити себе у суді.

Зв’язатись з Європейською правозахисною організацією України:

Телефон: +380664227177
Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanHumanRightsOrganization/
E-mail: g.p.u.dnepr@gmail.com